Chestii-tari - tutoriale,trucuri si distractie doar aici

Va rugam sa va logati pentru a putea cedea link-urile din post-uri!

Multumim

Chestii-tari.hitforum.ro va indeamna sa gasiti ceea ce cautati!

Creeaza-ti propriul server de ikariam ,gladiatus ,triburile sau travian...mai multe informatii gasiti pe acest forum! Have a Smile) day!

Gandeste rational. Site-uri si concursuri fake.

Distribuiţi
    Admin
    Admin

galbeni : 603
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 17/11/2011

Gandeste rational. Site-uri si concursuri fake.

Mesaj  Admin la data de Vin Iun 07, 2013 3:07 am

Pe internet apar zilnic zeci de concursuri noi doar in Romania mai ales pe facebook dar nu va recomand decat sa ganditi rational.Singurele concursuri la care siguranta este de 99% le puteti gasi pe [Doar administratorii au dreptul sa vada acest link] deoarece aici pentru a pune un concurs se percepe o taxa de 50 Ron iar sansele ca un concurs sa fie fake scad semnificativ.

neweditionnews.ro este unul dintre site-uri care organizeaza concursuri fake pentru a se promova. Cum functioneaza tactica lor: e foarte simplu, participa si ei la concurs cu conturi fake si zic ca a castigat dl/dna xxxxxx , acea persoana facand parte din staff.

concursurile de pe facebook
    Banuiesc ca multi dintre voi ati auzit macar odata ca daca participati la un anumit eveniment sau daca da-ti like unei pagini aveti sansa de a castiga un premiu . De exemplu: "Orange România iti da sansa sa castigi un iPhone 4S, trebuie doar sa dai Like + Share. Succes!" .Folosindu-se de imaginea Orange România (cu succes, pare-se, deoarece este distribuit într-o veselie) un alt concurs fake a apărut recent pe această pagină de facebook: [Doar administratorii au dreptul sa vada acest link] (după cum mă aşteptam pagina a fost ştearsă între timp, dar a reuşit să ajungă în câteva ore de la 3000 la peste 10.000 de like-uri...).

Exclamation Exclamation Exclamation Important Exclamation Exclamation Exclamation

Evil or Very Mad Sa nu va inscrieti niciodata datele personale pe site-uri pe care nu sunteti 100% sigur ca nu va folosi acele date in scopuri ilegale.

Asa ca sfatul meu e sa ganditi rational si sa nu da-ti buzna in toate concursurile existente.

Daca mai cunoasteti astfel de website-uri va rugam sa le specificatii in comentarii pentru a-i proteja si pe ceilalti semeni..

Exclamation Exclamation Exclamation ENJOY THE LIFE Exclamation Exclamation Exclamation

Acum este: Mier Dec 13, 2017 7:01 am