Chestii-tari - tutoriale,trucuri si distractie doar aici

Va rugam sa va logati pentru a putea cedea link-urile din post-uri!

Multumim

Chestii-tari.hitforum.ro va indeamna sa gasiti ceea ce cautati!

Creeaza-ti propriul server de ikariam ,gladiatus ,triburile sau travian...mai multe informatii gasiti pe acest forum! Have a Smile) day!

Cum sa iti faci propria adresa la server[FARA IP]

Distribuiţi
    Admin
    Admin

galbeni : 603
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 17/11/2011

Cum sa iti faci propria adresa la server[FARA IP]

Mesaj  Admin la data de Dum Iun 10, 2012 2:19 am

Salutare,

Am decis sa fac acest tutorial dupa cererea a unui membru pe forumul nostru.La ce se refera mai bine spus acest tutorial?De exemplu dvs. cand va faceti un server vre-ti sa dati adresa la prieteni dvs. dar nu va suna bine sa dati ip-ul ci vreti sa dati o simpla adresa cum ar fi http://www.numeserver.malware-site.www!De acea am venit cu acest tutorial simplu dar in acelasi timp foarte util :blush:

Sa lasam vorba si sa trecem la treaba;)

Pentru inceput intram pe www.no-ip.com

Dupa cum vedeti aveti in partea dreapta sus "Username" & "Password" adica nume si parola.Daca nu aveti cont pe site-ul lor va puteti face unul usor si simplu accesand adresa http://www.no-ip.com/newUser.php

Dupa ce v-ati facut cont va logati frumos si va aparea pagina de genul acesta

Noi trebuie sa dam pe "Add Host".Dupa ce ati dati pe "add host" va aparut o pagina total diferita cu cateva setari,nu va speriati sunt setari simple Smile

La "Hostname" punem adresa serverului,eu de exemplu am pus "paladini,iar in dreapta tot pe acelasi rand aveti continuare URL-ului acolo sunteti liberi sa alegeti voi ce doriti Smile

Mai jos avem "Host type" si trebuie sa selectam "DNS Host (A)".Dupa care vine partea ce-a mai importanta!Unde scrie "Ip adress" va puneti ip-ul dvs nu al unui prieten sau ce mai stiu eu!!:exclamation:

Dupa ce ati pus ip-ul dvs lasati setarile cum sunt puse pe "default" si apasati jos in dreapta butonul "Create Host" Smile

Dupa sunteti liberi sa accesati adresa dvs. de exemplu a mea ar fi www.ds-lan.tk.org Smile

Cam asta este tot si sper ca v-a fost util acest tutorial,va doresc succes!

Acum este: Joi Aug 17, 2017 3:07 pm