Chestii-tari - tutoriale,trucuri si distractie doar aici

Va rugam sa va logati pentru a putea cedea link-urile din post-uri!

Multumim

Chestii-tari.hitforum.ro va indeamna sa gasiti ceea ce cautati!

Creeaza-ti propriul server de ikariam ,gladiatus ,triburile sau travian...mai multe informatii gasiti pe acest forum! Have a Smile) day!

Lansari artisti

Distribuiţi
    Admin
    Admin

galbeni : 603
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 17/11/2011

Lansari artisti

Mesaj  Admin la data de Joi Iun 14, 2012 5:38 am

R.O.X - Viata-i Frumoasa (premiera)

In vara asta, R.O.X. ne spune ca "Viata-i frumoasa" cu un mesaj optimist, tanara de 18 ani ne indeamna la o atitudine pozitiva!

Piesa "Viata-i frumoasa" este o creatie TOM BOXER 100% si e in limba romana. R.O.X. are 18 ani iar acesta este primul ei single. Frumoasa de 18 ani a facut canto de mica iar muzica este pasiunea vietii ei, bineinteles.

Aiden Grimshaw - Is This Love (primul single)

Daca ati urmarit X Factor UK ar trebui sa il stiti pe Aiden Grimshaw. Dupa doi ani lanseaza primul single oficial - Is This Love - iar materialul merita cel putin un PLAY!

Aiden Grimshaw este un cantaret de 20 de ani, un britanic care a luptat cot la cot cu Cher Lloyd si One Direction in sezonul 7 din X Factor UK! In vreme ce Lloyd are deja un album lansat iar One Direction au luat cu asalt toata lumea si au innebunit America si Australia, Aiden abia acum iese in fata cu un single solo, primul oficial!

Jessica D - Hero

A aparut un nou proiect lansat sub numele Jessica D. Piesa se numeste Hero si, desi nu stim cum arata Jessica, avem cateva informatii despre ea!

Piesa Hero a fost lansata ieri si este o creatie a compozitorului Allegra Mendez - el a mai lucrat si cu alti artisti romani si straini. A inceput sa compuna la varsta de 15 ani.

In acelasi timp, Jessica D s-a nascut pe 4 mai 1988 si a inceput sa cante la 16 ani si a luat-o pe drumul pe care o iau majoritatea cantaretilor romani - concursuri si festivaluri. La 18 ani a inceput sa studieze chitara si canto iar acum ne canta... HERO!

KATE - The Rain (proiect nou)

Kate este o cantareata de 17 ani care se lanseaza zilele astea in jocul muzical romanesc. Primul ei single se numeste The Rain!

Kate este cel mai nou proiect de pe piata muzicala de la noi. Are doar 17 ani, s-a nascut in Galati iar casa de discuri MediaPro Music are foarte mare incredere in ea: am primit un comunicat din care aflu ca e talentata, stie sa cante la pian si are voce buna.

Ramane sa vedem daca lucrurile astea sunt adevarate. Toti "artistii" noi se lauda cu talent insa asta nu e de ajuns.

Va las mai jos informatii din comunicatul de presa!

Noul proiect muzical este unul exclusivist, pentru ca piesa este produsa de Frissco (Ionut Untaru), compozitorul nelucrand pana acum cu niciun alt artist din Romania, in afara de Residence Deejays.

“Am ales sa lucrez la acest proiect, deoarece Kate este una dintre cele mai bune voci din Romania si un artist care inspira si transmite foarte puternic ceea ce canta. Pur si simplu m-a impresionat!”, a declarat Frissco.

Piesa “The Rain”, inregistrata in studioul Frissco Music Group din Bucuresti, se anunta a fi hitul acestui sfarsit de an, primind deja review-uri foarte bune de la case de discuri si radiouri din alte teritorii.
    Admin
    Admin

galbeni : 603
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 17/11/2011

Re: Lansari artisti

Mesaj  Admin la data de Vin Sept 07, 2012 5:38 am

Admin a efectuat 1 lansare(lansari) ale unui zar (smile.) :
    4

Acum este: Mier Dec 13, 2017 7:02 am